FANDOM


Всі користувачі можуть переглядати сторінки Вікі і сприяти їх поліпшенню. Однак на Вікі існує також ряд спеціальних статусів для користувачів, які мають доступ до особливих функцій Вікі, які допомагають боротися зі спамом і вандалізмом. Щоб змінити статус користувача використовуйте Спеціальна:UserRights

Локальні статусиРедагувати

Всі користувачіРедагувати

Будь-який користувач, навіть без облікового запису на Фандомі, може переглядати сторінки і редагувати незахищені сторінки.

Зареєстровані користувачіРедагувати

Користувачі, які створили обліковий запис на Фандомі і увійшли через неї, можуть:

 • налаштовувати деякі особливості свого стилю на Вікі через особисті налаштування.
 • завантажувати файли і відео на вікі.
 • розміщувати сторінки в список на відслідковуваних сторінок.
 • мати особисту сторінку користувача і обговорення.
 • видалити більшість рекламних блоків із сторінок вікі (за винятком Головної сторінки)

Автопідтверджені користувачіРедагувати

Зареєстровані користувачі, які створили свій обліковий запис більш як 4 доби тому і зробили більше 10 правок, також можуть:

 • завантажувати файли, ставити зовнішні посилання і видаляти вміст сторінок без показу Captcha.
 • редагувати частково захищені сторінки.
 • завантажувати декілька файлів одночасно.

Користувачі із підтвердженим emailРедагувати

Користувачі, які підтвердили свою електронну пошту, що вказана при реєстрації облікового запису, можуть отримувати повідомлення по e-mail і електронні листи від інших користувачів вікі, а також давати запит на новий пароль в разі його втрати.

ВідкатчикиРедагувати

Щоб видалити правки вандала і неякісні правки, здебільшого потребується декілька дій в історії змін сторінки. Користувачі, які мають функції відкату правок, можуть робити це — одним кліком миші. Статус відкатчика не вказується на особистій сторінці користувача, але Ви можете знайти користувачів із цим статусом у списку користувачів. Слід зазначити, що адміністратори володіють цією функцією за замовчуванням, а відкатчик — це користувач, який не володіє правами адміністратора.

Модератори чатуРедагувати

Якщо на Вікі підключений чат, то деякі користувачі можуть отримати статус модератора чату. Ці користувачи можуть заблокувати іншим користувачам доступ до чату або видалити користувача із чату.

АдміністраториРедагувати

Адміністратори — це користувачі, які, зазвичай, вибираються спільнотою конкретної Вікі. Вони володіють особливими функціями, у порівнянні із звичайними користувачами, і можуть:

 • видаляти і відновлювати видалені сторінки, історії змін сторінки, зображення і файли.
 • захищати сторінки, щоб їх не могли редагувати або перейменовувати інші користувачи.
 • заблокувати користувача або конкретний IP-адрес, щоб він не міг редагувати сторінки Вікі.
 • зробити відкат поганих або вандальних правок.
 • редагувати зовнішній вигляд Вікі.
 • редагувати сторінки із простору імен MediaWiki.

БюрократиРедагувати

Бюрократи — це користувачі, зазвичай засновники Вікі, які, у порівнянні із адміністраторами, можуть тільки блокувати користувачів або конкретні IP-адреси. Однак вони мають можливість керувати правами інших користувачів:

 • можуть назначати нових бюрократів, але знімати цей статус можуть тільки із себе.
 • можуть давати і забирати права адміністратора в інших користувачів.
 • можуть давати і забирати право робити відкат правок іншим користувачам.
 • можуть давати і забирати права модератора чату.
 • можуть знімати статус бота.

Статус бюрократа не вказується на особистій сторінці користувача. Дізнатися хто із користувачів має цей статус можна в списку користувачів.

БотиРедагувати

«Бот» — будь-який автоматизований процес, програма або скрипт, який робить замість користувача різноманітні монотонні дії на сторінках вікі. Інколи, коли боти працюють, важко прослідкувати за правками реальних користувачів, тому в свіжих правках можна приховати правки, які зроблені ботом. На Вікі користувач, який хоче використовувати бота, повинен налаштувати окремий обліковий запис для нього і обговорити із іншими користувачами правки, які буде виконувати бот і чи потрібно їх приховати. Після цього цей користувач або адміністратор повинен зв'язатися із співробітниками Фандомі, щоб зареєструвати бота.

Перевіряючі IPРедагувати

Ці користувачи можуть перевірити IP-адреси з яких зареєстрований користувач робив свої правки на вікі. Таким статусом володіють співробітники Фандомі, VSTF і деякі користувачи із статусом Helper. Однак на вікі, де вандалізм і спам являються серйозною проблемою, звичайним користувачам також може бути виданий цей статус.

Глобальні статусиРедагувати

Wikia Staff (співробітники Фандомі)Редагувати

Співробітники Фандомі володіють повним доступом до всіх налаштувань і інструментів Фандомі. Вони допомагають і підтримують всі вікі-спільноти і всі вікі-проекти. Зв'язатися із співробітниками Фандомі можна через сторінку Спеціальна:Contact.

VSTFРедагувати

Добровольці для боротьби зі спамом (скор. англ. VSTF) — особлива група користувачів, які мають права адміністратора на всіх Вікі. У них є ряд інструментів для цього. Список VSTF можна дізнатися за посиланням Спеціальна:ListUsers/vstf.

Wikia Helpers (Помічники)Редагувати

Помічники — співробітники Фандом і волонтери, які мають права бюрократа на всіх Вікі. Докладніше Довідка:Helper. Список помічників можна дізнатися за посиланням Спеціальна:ListUsers/helper.

Wikia UtilitiesРедагувати

Волонтери, які володіють доступом до ряду інструментів співробітників Фандомі і VSTF.

Заблоковані користувачіРедагувати

Якщо користувач порушив Умови використання Фандомі або вимоги до користувачів або текстам конкретної Вікі, він може бути заблокований адміністратором. Такі користувачи не можуть:

 • редагувати і перейменовувати сторінки.
 • видаляти або захищати сторінки.
 • завантажувати файли.
 • змінювати статус інших користувачів.

Також заблоковані користувачи не можуть відсилати електронні листи іншим користувачам, створювати нові облікові записи, редагувати власну сторінку обговорення.

Як дізнатися статус користувача?Редагувати

Зайдіть на сторінку Спеціальна:ListUsers, поставте галочку в графі «Адміністратори», «Відкатчики» або будь-яких інших користувачів із особливим статусом і натисніть посилання «Показати». Ви також можете побачити, коли даний користувач останній раз з'являвся на Вікі і коли зробив останню правку, що вкаже на те, наскільки він активний в цій спільноті.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.