FANDOM


Нещодавно ми оголосили про те, що новий бренд Fandom powered by Wikia (Фандом) замінить назву «Фандом» починаючи з 4 жовтня 2016 року. Це означає, що всі вікіпроекти, новини і статті фандому (поки тільки англійською) і Обговорення стануть частиною нового бренду Fandom. Це відкриє нам нові можливості для розвитку ресурсу і розширення можливостей користувачів на сайті.

Нижче ми постараємося відповісти на найважливіші питання, пов'язані зі зміною бренду.

Загальні питання Редагувати

Що таке Фандом? Редагувати

Ваші вікіпроекти є достовірними і авторитетними джерелами знань на найрізноманітніші теми. Багато творців відеоігор, серіалів, книг звертаються до ваших статей в пошуках інформації про свої власні твори. Наприклад, коли Саймон Пегг писав сценарій до фільму «Стартрек: Нескінченність», він спирався на великі знання користувачів з Memory Alpha вікі. Фандом - це не тільки вікі-спільноти, де фанати пишуть фактично достовірні статті про свої улюблені відеоігри, серіали, книги, комікси та багато іншого, а також місце, де вони можуть поспілкуватися один з одним і дізнатися новини про улюблені темах.

Які масштаби змін? Редагувати

З 4 жовтня бренд «Fandom» (укр. «Фандом») буде використовуватися всюди, де раніше використовувався бренд «Wikia» (укр. «Фандом»). У глобальному навігаційному меню ви побачите логотип «Fandom powered by Wikia», оновлений дизайн пошуку, а також нове посилання «Дослідіть вікі» на сторінку зі списком популярних вікі на вашій мові (тільки для підтримуваних мов). Це перші кроки на шляху до створення платформи, яка стане вичерпним ресурсом для фанатів по всьому світу та гідно представить вікі-спільноти та користувачів, які їх створили і підтримують.

Чому ви вирішили перейменувати Фандом? Редагувати

Фандом розпочала свій шлях у 2004 році під назвою «Wikicities», будучи дуже простим вікі-хостингом. Для створення вікі потрібно було надіслати заявку, яку вручну перевіряли співробітники, і якщо співробітники вважали, що у вікіпроекта є перспективи, то вони його схвалювали. У 2006 році сайт змінив назву на «Wikia», і за час свого існування ми виросли багаторазово і в підсумку перетворилися в найкращий майданчик для розваг і обміну знаннями.

Динаміка розвитку Фандом змусила нас замислитися над тим, як ми можемо розширити платформу, залучаючи нових користувачів і надаючи їм нові можливості взаємодії на сайті, при цьому залишивши вікі-спільноти в центрі всього, що ми робимо. У січні цього року був запущений сайт Fandom, за допомогою якого користувачі змогли поділитися новинами і розповідями про цікаві події в своєму фандомі, а нове розширення Обговорення покликане сприяти активному обміну думками між фанатами. Це всього лише перші кроки в новому етапі розвитку Фандом.

Як вплине ребрендінг на мою вікі? Редагувати

Користувачі не зіткнуться з жодними змінами у функціональному плані на рівні своїх вікі-спільнот. Вміст вікіпроектів, URL і назва вашої вікі, рейтинг вашої вікі в пошукових системах - все це залишиться незмінним. Адреси вікіпроектов як і раніше будуть закінчуватися на wikia.com. Нова назва направлена на зміцнення позицій хостингу серед глобальних медіа-брендів. Ми вважаємо, що воно зможе залучити ще більше користувачів, які будуть приходити на ваші вікіпроекти читати і створювати контент. Ваші вікі залишаться такими ж, як і були, але ми додамо більше можливостей для користувачів брати участь в житті спільнот.

В першу чергу зміна бренду призведе до деяких змін на організаційному рівні компанії. Як згадувалося вище, дещо зміниться вид глобального навігаційного меню - в ньому з'явиться логотип Fandom powered by Wikia. Це меню навігації буде однаковим скрізь: ви побачите його на вікі-спільнотах, на фандомі і в Обговореннях.

Для деяких мовних порталів ми створимо нові динамічні домашні сторінки, де будуть відображатися популярні спільноти на цих мовах. Згодом такі сторінки будуть доступні на всіх мовах, для яких у нас є співробітники.

Як вплине ребрендінг на рейтинг моєї вики в пошукових системах? Редагувати

Наші аналітики підтверджують, що рейтинг вашої вікі в пошукових системах не зміниться після зміни бренду. Ми вважаємо, що з ростом популярності фандома ваші вікіпроекти стануть більш помітними для пошукових роботів, хоча в короткостроковій перспективі ніяких змін не буде.

Фандом не така унікальна назва, як Фандом. Хіба ні? Редагувати

Так, Фандом - це унікальна назва, але потрібно визнати, що вона залишається маловідомою широкому колу людей. Найчастіше буває дуже важко пояснити, що таке Фандом і навіщо вона потрібна. Фандом є більш зрозумілою назвою, її легше впізнати, а також, вона найточніше передає нашу та вашу діяльність - створення найбільшого ресурсу для фанатів в Інтернеті.

Але ж не всі вікі присвячені поп-культурі? Редагувати

Назва Фандом відображає більшу частину того, що представлено на нашому ресурсі. Крім того, сам термін «фандом» можна застосувати до будь-якої спільнти любителів або фанатів певної теми, а не тільки до тих, хто є шанувальником відеоігор, серіалів або фільмів.

Чи зміняться акаунти Фандом в соціальних мережах? Редагувати

Так, всі акаунти Фандом в соціальних мережах тепер будуть перейменовані на Фандом. Твіттер-аккаунт @Wikia залишиться офіційним аккаунтом компанії Wikia, Inc.

Питання неангломовних користувачів Редагувати

Чи буде перекладатися назва «Fandom powered by Wikia»? Редагувати

Офіційна назва «Fandom powered by Wikia» завжди буде написані англійськими літерами. Однак в статтях та / або блогах на україномовному порталі буде використовуватися кирилична транслітерація «Фандом».

Чому неангломовні портали не мають своєї версії сайту Fandom.com? Редагувати

На момент релізу fandom.com планувався як портал виключно для розважальних статей, написаних користувачами, але з тих пір ми вирішили провести повний ребрендінг і назвати всю нашу платформу фандомом. Зараз Фандом в своєму повному вигляді доступний тільки англійською мовою, але з часом він з'явиться на всіх ключових мовних порталах.

Фандом - це американське слово. Хіба воно підходить для інших мов? Редагувати

Термін «фандом» є універсальним, тому навіть за межами англомовних країн користувачі розуміють, що він означає, особливо коли ми говоримо про користувачів Інтернету. І чим більше людей будуть знати про сайт Фандом, тим більш поширеним стане це слово.

Також зверніть увагу на те, що багато відомих компаній використовують для своїх брендів англійські (і не тільки) слова, які все одно широко відомі та зрозумілі більшості людей. Наприклад, Apple, Facebook або SnapChat. Фейсбук і особливо Снапчат є американізмами і штучно створеними словами, але вони відомі в усьому світі. З іншого боку, німецький автомобільний бренд Volkswagen перекладається як «народний автомобіль», але саме слово відомо і зрозуміло в усьому світі.

Ну і нарешті, саме слово wiki взагалі прийшло з гавайської мови. Коли такі слова як Вікіпедія або Фандом зрозумілі більшості користувачів Інтернету, ми впевнені в тому, що і «Фандом» стане широко використовуваним словом серед користувачів.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.